Співробітники Служби судової охорони приєдналися до українців по всьому світу та одягнули вишиванки

Співробітники Служби судової охорони приєдналися до українців по всьому світу та одягнули вишиванки

Сьогодні, 20 травня, у Всесвітній день вишиванки українці по всьому світу одягають вишиті сорочки й сукні на знак єдності та підтримки одне одного.
Всесвітній день вишиванки, який щорічно відзначається третього четверга травня, покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Вишиванка – це не просто одяг, а ціла мова знаків і символів, якими закодовувалися тексти та історія, унікальний код нашого етносу, оберіг для всіх її власників. Вона символізує й несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь.
Українську вишивку ще називають “молитвою без слів”. Це не просто сорочка або сукня на свято чи в будні, а потужний національний символ, який не лише має красивий вигляд, а й вчить нас любити свою Батьківщину та поважати її історію.
Сьогодні співробітники і працівники центрального органу управління та усіх 24 територіальних управлінь Служби судової охорони в усіх куточках нашої держави доєдналися до українців у світі і прийшли на службу у вишиванках.
Довідково. Ідейною засновницею відзначання Дня вишиванки є Леся Воронюк. Історія свята бере початок у 2006 році, коли невелика група студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича разом з Лесею вирішили обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Але протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися й українська діаспора по всьому світу та усі прихильники України.

Тегі: Служба судової охорони, ССО,судова охорона