Подарунок, аби ми пам’ятали: НБУ створить лімітовану версію срібних купюр із зображенням Лесі Українки!

Подарунок, аби ми пам’ятали: НБУ створить лімітовану версію срібних купюр із зображенням Лесі Українки!

Вже зовсім скоро буде річниця Лесі Українки. 150 років ми захоплюємося її творчістю та силою. Вона була справжньою героїнею, яка у душі вела війну не просто з собою, а з хворобою. Проте навіть та не змогла зламати сильний дух видатної української поетеси. Про її “Лісову пісню” зараз ходять легенди. А перекладами творів відомих закордонних письменників і досі захоплюються всі українці.

Тож, аби ми завжди пам’ятали про неї, Національний Банк України цього року вирішив вразити нас. В ньому створюють лімітовану версію. срібних банківських купюр з її зображенням. Для того, аби випустити їх у світ, обрали найкраще срібло 999,9 проби. На кожну купюру вони витрачають 124,4 г цінного металу. Дизайн вирішили залишити таким, як є. Тобто це будуть звичайні купюри, але зі срібла. З одного боку вони зобразять поетесу, а з другого нанесуть зображення замку у Луцьку. Поряд з обличчям письменниці буде зображено золоту лілію, яка виконує роль захисної голограми.

Всього таких купюр буде не більше 300. Тож нумізмати з всієї країни приїдуть, аби викупити їх якомога раніше. Сам аукціон відбуватиметься електронно. Після того, як купюру продадуть, її відправлять до нового власника. Для більш об’ємного кола нумізматів зроблять срібні монети з Лесею Українкою. Вони будуть містити 62.2 грама срібла. На реверсі розмістять портрет Лесі Українки, а на аверсі будуть нанесені найвідоміші образи, створені поетесою.

А ми нагадуємо, що в країні триває оновлення валюти. Вже вийшли із використання монети вартістю 5 і 25 копійок. А в обороті з’явились 5 та 10 гривень у формі монет. Крім того, змінили формат купюри у 200 гривень. А аби ви не стали жертвами тих, хто продає фальшиві монети, Нацбанк розповів, як відрізнити справжні гроші нового формату від тих, які підробляють.