ДЯКУЄМО ЗА ВАШУ НЕДОВІРУ

ДЯКУЄМО ЗА ВАШУ НЕДОВІРУ

Не вірити кожному, означає мислити самому. 
Тому давайте мислити разом!

Що ж таке насправді листове добриво?
Як правило, це розчин, що містить активні речовини, котрі зустрічаються в ґрунті в мінімальних кількостях. Їх застосування у вигляді спрею на листя відбувається, як правило, разом із  післясходовими пестицидами з метою економії витрат і часу.

Для чого потрібні листові добрива? Оскільки їх кількість на площу землі у порівнянні із кількістю поживних речовин, що отримує рослина із ґрунту є мінімальною, саме тому ці добрива не можуть мати вирішального впливу.
Відповім ось так : «Чи важлива сіль в каструлі із супом? Оскільки кількість солі у порівнянні із кількістю супу є мінімальною? Так чому ми додаємо незначну кількість солі до супу?»

Проте існує різниця між людиною та рослиною. Рослина готова жити із землі і черпати та поглинати із ґрунту все, що потребує. Чи не так?
Маєте рацію. Рослини без людини і її турботи виживуть. Проблема полягає в тому, що фермер очікує високої продуктивності від рослини. Від цього залежить його економіка. Низька врожайність чи низька якість рослин означають високий ризик. Якісне насіння генетично спроектовані на високу продуктивність, і тільки при гарній роботі з ґрунтом і агротехніці можна досягти продуктивності на рівні генетичних максимумів. Саме тому з метою досягнення високої продуктивності мусимо допомогти рослині. Насіння, пестицидів, твердих добрив та якісних технологій недостатньо.

Чому недостатньо? Чому потрібно використовувати ще й листове добриво?
Хороша техніка, якісні пестициди, достатня кількість твердих добрив в ґрунті та досвідчений фермер не можуть вирішити наступні проблеми: 
a) Негативні погодні впливи - посуха, холод, високі температурні коливання, тобто кліматичний стрес.
б) Несприятливі умови ґрунту – недостатня кількість гумусу, недостатня кількість та дисбаланс ґрунтових мікроорганізмів, нестача відповідних запасів поживних речовин, недоступні поживні речовини через високий або низький рівень рН, погана структура ґрунту (глина, пісок).
в) Після посіву культури, під час вегетації ми не можемо вирішувати проблему недостатньої кількості чи відсутності поживних речовин у ґрунті. Тоді вже занадто пізно, оскільки існує ризик механічного та хімічного пошкодження самої рослини.

Існує чимало проблем. Чи в змозі їх вирішити листове добриво? 
Листове добриво, звісно ж, не вирішить усіх проблем. Проте, хороше листове добриво може зменшити вплив цих несприятливих чинників та покращити результат врожайності в середньому на 10-20%.

+10% збільшення рівня врожайності? Відсоток  дуже малий. Він не матиме суттєвого значення,  не врятує мою економіку!
Говорімо реально. Ми не можемо грати із Вами в лотерею. Це в середньому +10%, + 20% підвищення рівня врожайності, тобто збільшення продажів на 10% - 20%. Але у нас є результати, де ми також досягли + 30%. Чим несприятливіші умови вирощування рослини, тим вища ефективність використання листового добрива. Воно працює на зразок страхової компанії: ніколи не компенсує 100% втрати, але допоможе вижити і значно покращити економію роботи.

Знаєте в чому полягає різниця між успішним та неуспішним фермером?
Неуспішний фермер витрачає  більше або стільки ж коштів, скільки він заробив на продажі своєї продукції.  
Успішний фермер має менші витрати, ніж кошти, зароблені на продажі своєї продукції. Наприкінці року він зможе купити дружині нову шубу, а дітям взуття. 
Під «шубою і взуттям» маємо на увазі можливість інвестицій в технології, якісні насіння, тверді добрива, пестициди та кваліфіковані працівники. Це можливість витримати сильний конкурентний тиск. Тому мінімальний ефект досягнення + 10% може стати для Вас вирішальним!

Ну гаразд. Але Ваше листове добриво є дуже дорогим, оскільки дозування на один гектар складає один літр у двох дозуваннях протягом сезону. Я знаю, що за таку ціну можу купити в 5-6 раз більше дешевшого листового добрива. Чому я повинен купувати саме Ваше?
Так. Основна роль нашого листового добрива полягає  не в тому, аби доповнити відсутність поживних речовин через листя. Хоча воно і також виконує цю функцію. Основне завдання - дозволити рослинам черпати поживні речовини з місць, де вони знаходяться у великій кількості, тобто з ґрунту. Фермер туди їх вже завіз і заплатив за них. Безглуздо платити за поживні речовини двічі. З будь-яким підживленням листя ми не можемо рослині дати стільки поживних речовин, скільки сама рослина може почерпнути їх з ґрунту. На одному гектарі знаходиться 30-60 тон біомаси. Таку кількість листового дешевого добрива, яку потребує біомаса , ми реально не змогли б дати. Тому роль нашого добрива полягає в тому, щоб допомогти рослинам отримати ці поживні речовини з ґрунту.

Чому рослина не може самостійно отримати ці поживні речовини із ґрунту? Вони є в ґрунті, ніщо не перешкоджає рослині черпати їх із нього!
Наш багаторічний досвід показує зворотне! У рослини може виникнути проблема із поглинанням поживних речовин. Причин, чому це так, дуже багато. Почнемо поступово в залежності від ступеня тяжкості таких причин:
Оптимальний рівень pH ґрунту для поглинання поживних речовин є 6,8 – 7,0. Поза межами цієї позначки поживні речовини зв'язуються з іншими хімічними речовинами в ґрунті і стають недоступними для рослини. Найсуттєвіший вплив має значення pH на поглинання фосфору. Фосфор, як поживна речовина є необхідним та дорогим елементом. Його постачання в ґрунт із несприятливим pH вирішує ситуацію лише короткостроково і вже під час першого сезону після його застосування, наприклад у формі  AMOFOS, проявляються ознаки його дефіциту. 
a) При рН менше 6,0, рухомі водень або дигідрат фосфату зв'язаний із залізом або алюмінієм.
b)  При значенні  pH вище 8,0 рослина не утворює прийнятної форми фосфору.

Наше добриво, застосоване на ранніх етапах, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи. Більша площа поверхні кореневих волосин дає можливість рослині «контролювати» більший об'єм ґрунту і тим самим забезпечити надходження більшої кількості поживних речовин, таких як недостатній фосфор.

2. Несприятливі кліматичні умови, кліматичний стрес, посуха.
Розвинена коренева система розміщується на більшій глибині ґрунтового профілю. Саме тому наслідки посухи помітні на рослині на 7-14 днів пізніше, ніж у необробленої рослини. Може здатися, що 7-14 днів зовсім незначний термін, але рослина протягом цього періоду може забезпечити високу біохімічну продуктивність. Проте, це період повного зростання. Стагнація біохімічних реакцій протягом цього періоду призводить до необоротних втрат врожаю.

3. Несприятливі кліматичні умови, кліматичний стрес, низькі температурні показники.
Наше добриво містить ряд органічних амінокислот та натуральних ефірних масел. Вони знижують ефект низьких температурних показників на рослину, підтримують активні кутикули та продихи листків. Завдяки цьому рослина працює біохімічно і в період низьких температурних показників. Пошкодження морозом нижче. Не тільки мороз, але й нічні й ранкові температурні показники призводять до тривалого обмеження росту та втрати активності. Активні речовини у нашому засобі скорочують періоди стресу від низької нічної температури до більш високих температур протягом дня.

4. Несприятливі кліматичні умови, ослаблення рослини та атака грибкових патогенів.
Слабка рослина, як і слабка людина є прицілом для нападу патогенних мікроорганізмів. Найбільш поширеною помилкою є те, що якщо ми не бачимо грибкове захворювання безпосередньо на рослині, ми вважаємо, що грибки не впливають на рослину і не шкодять їй. На жаль, це не так! Грибкові мікроорганізми на ранніх фазах виділяють токсини, які викликають втрату динаміки росту самої рослини.

Стандартна обробка пестицидами не є ефективною на  ранніх фазах розвитку хвороби рослин.  Дуже рання пестицидна обробка не дає довгострокового ефекту, навпаки, вона може пошкодити молодим рослинам та викликати довготривалий пост пестицидний стресовий ефект.

Наше добриво можна і необхідно застосовувати на ранніх фазах. Завдяки вмісту амінокислот є відповідним джерелом енергії. Крім того, воно містить компоненти, отримані шляхом культивування ґрунтових мікроорганізмів, які руйнують ранні стадії патогенних грибків, навіть якщо застосування фунгіциду є неможливим або економічно збитковим. Використовувані діючі речовини мають сильну спорідненість з рослинною мембраною та сигнальною системою рослин. Рослина на наявність цих активних компонентів реагує аутоімунною реакцією проти грибкових патогенів.
 
5. Втрата різноманітності та кількості ґрунтових мікроорганізмів на інтенсивно використовуваних ґрунтах, як наслідок, недоступні ґрунтові поживні речовини.
З економічної точки зору на сьогоднішній день важливим є  використання інтенсивних великомасштабних методів ведення сільського господарства та агротехнологій на практиці. Наслідком використання великомасштабних технологій є пошкодження ґрунту, недостатня кількість органічної біомаси, кисню в ґрунті, його підкислення, збільшення дозування пестицидів. Все це дає ефект зниження ступеня різноманітності ґрунтових мікроорганізмів та їх кількості, що має негативний наслідок,  оскільки ґрунтові мікроорганізми виділяють зі своїх тіл речовини, що рослини потребують при поглинанні поживних речовин. Якщо рослина не має цих речовин, споживання поживних речовин з ґрунту також уповільнюється. Вони є каталізаторами для біохімічних реакцій в рослин - прекурсори АТФ (аденозинтрифосфат). 

Наше добриво містить ці вкрай важливі енергоємні прекурсори. Ми не застосовуємо їх до ґрунту, де є їх природне місце. Ми застосовуємо їх безпосередньо в «шлунок» самої рослини, тобто на листя. Кожен розумний господар може подумати, що невелика доза нашого добрива на гектар суттєво не відіграє важливої ролі. Ця думка вірна. Однак справа в тому, що наша доза прекурсорів АТФ чиста, активна та концентрована. Не застосовується до величезної кількості ґрунту. Рослина не мусить ці речовини шукати своїм корінням, але має можливість використовувати практично все, що ми застосовуємо на її листя. Тому невелика кількість добрив також має значний ефект і навіть мала доза природної активної речовини, включеної в організм рослини, може діяти  тривалий час і збільшити біохімічну активність рослини навіть у важких умовах вирощування.

Це все може бути правда. Але як вона проявляється на кількості та якості врожаю?
На один метр квадратний горизонтальної площі щорічно на нашу широту припадає близько 950 - 1200 кВт/год сонячної енергії. Під час сільськогосподарського сезону - близько 550кВт / м2. Це означає, що один гектар площі отримує 5,5 ГВт/год енергії. Це годинна потужність середньостатистичної гідроелектростанції. Нам не потрібно перетворювати сонячну енергію на електричну. Ми потребуємо нашу біохімічну машину для перетворення 5,5 ГВт сонячної енергії на цукор, крохмаль та рослинну олію з найбільшою ефективністю. Машина ідеальна, оскільки природа була побудована мільйони років.

Нам потрібно лише зменшити втрати, спричинені кліматичними та пестицидними стресами, недостатньою кількістю поживних речовин, пошкодженням ґрунту, хворобами...     

Коли ми знизимо ці втрати, то потім зменшимо час, коли турбіна нашої електростанції гальмуватиметься іржавим підшипником. Тож у нас буде більше крохмалю, цукру та олії.  

Наше «підшипникове масло»  хороше, воно безпосередньо потрапляє в самісіньке ядро біохімічної реакції та допомагає рослині отримувати відмінні результати.

Автор: Envivia